Anamur Yol Tarifi - Nasıl Gidilir

Anamur tatil yöresine ne kadar mesafede olduğunuzu gösteren, Anamur ulaşımı hakkında bilgi veren, Anamur yolculuğu ile ilgili görüşlerinizi paylaşabileceğiniz Anamur tanıtım sayfası.
 
 
Mersin - Karayolu: Karayolu ile bütün illere bağlantısı vardır.
Demiryolu: Mersin; demiryolu vasıtasıyla bir çok ille birlikte, uluslararası bağlantılara sahiptir. İstasyon Tel: (+90-324) 451 35 10
Denizyolu: Mersin Limanından Uluslararası 100'ün üstünde Liman ile denizyolu bağlantımız mevcut olup, uluslararası nitelikte liman hizmetleri verilmektedir. Taşucu Limanımızdan düzenli olarak deniz otobüsü ile seferler yapılmaktadır. Liman Tel: (+90-324) 233 32 72
Havayolu: Adana Şakirpaşa Havaalanı Mersin'e 69 km., Tarsus'a 32 Km. olup, yurtiçi ve yurtdışına düzenli olarak uçak seferleri yapılmaktadır.
  • Mersin Anamur arası yaklaşık 220 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Adana Anamur arası yaklaşık 303 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
  • Konya Anamur arası yaklaşık 310 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 5 saat 45 dakika kadar sürmektedir.
  • Antalya Anamur arası yaklaşık 260 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
  • Ankara Anamur arası yaklaşık 710 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 9 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
  • Hatay Anamur arası yaklaşık 480 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat 20 dakika kadar sürmektedir.
  • Kayseri Anamur arası yaklaşık 550 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 7 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
  • Diyarbakır Anamur arası yaklaşık 830 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 10 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
  • Gaziantep Anamur arası yaklaşık 520 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Erzurum Anamur arası yaklaşık 1150 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 16 saat 10 dakika kadar sürmektedir.
Anamur tatilinize ne kadar mesafede olduğunuzu görmek için aşağıdaki harita uygulamasını kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit. Anamur için nereden yola çıkacağınızı "hareket noktası" alanına yazın ve sonra "yol tarifi al" butonuna tıklayın.
 
 
 
 
Hareket Noktası :     Varış Noktası : Anamur
 
Gezgin Yorumları
 
Merhaba, Ankara - Anamur arasında, LPG alabileceğim güvenli istasyon önerisi olan varsa ve buraya yazarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Aytemur ERYAŞAR l 17 Eylül 2014, Çarsamba 11:09 l  
 
Ankara'dan Anamur'a en iyi yol Ankara - Konya - Karaman - Mut - Gülnar üzerinden ancak, Gülnar - Anamur arası virajları gündüz geçmekte fayda var. Araba ile geliyorsanız iki şoför olmakta fayda var. Konya'da Bolu Lokantası'nda etli ekmek yemeyi ihmal etmeyin! İyi yolculuklar.
Hayrettin Gümüşdağ l 6 Eylül 2014, Cumartesi 00:20 l  
 
Arkadaşlar Ankara'dan Anamur'a en kısa yol Gülnar üstü gitmektir. 4 adet yol var: 1- Ankara Karaman Gülnar Amanur Toplam 572 Km 2- Ankara Karaman Silifke Anamur Toplam 642 Km 3- Ankara Konya Manavgat Gazipaşa Anamur Toplam 685 Km 4- Ankara Konya Ermenek Hadi Taşkent Anamur Toplam 645 Km 1. Yol: Virajlıdır. Mut'tan sonra, Gülnar'a döndükten sonra Anamur 111 km'dir. Bunun 40-45 km dağ virajlı, Aydıncık'tan sonra 25 km'si deniz, uçurum virajlı, gerisi düzdür. Ben hep bu yolu kullanıyorum eğlencelidir ilk gidişten sonra tabi ki :) 2. Yol: Az virajlıdır, tünel çalışmaları vardır bir kaç yerde ama trafik tıkanmaz güzel ve deniz kenarından gidilen bir yol. Burada da Aydıncık'tan sonraki 25 km deniz uçurum virajdan kurtulamazsınız, hesabınızı iyi yapın. :) 3. Yol: En düz yol burasıdır ama Alanya trafiği burada da sıkıntı yaratıyor. Gazipaşa Mahmutlar devamlı trafik var. Viraj sevmem derseniz bu yolu kullanacaksınız ancak Gazipaşa'dan sonra yaklaşık 40 km'de burada deniz uçurum viraj yolu vardır bunu unutmayın. Geldik 4. Yola. Burası direk Anamur'a inen bir yoldur. Buradan da bir defa gittim, bir daha da gitmem herhalde. Ormanın içinde dağların arasında tabiatı sevenler için mükemmel bir yol. Burada da Anamur'a gelirken yaklaşık 20 - 25 km viraj var ama uçurum yok. :) Kısaca uçurumdan fazla korkmayın bu yolda bu kadar uçurum bu kadar tehlikeli bir yol olduğunu söyleyenlere sorun ne kadar kaza oldu diye cevap veremezler. :))))))) Çünkü herkes pür dikkat araba sürüyor... Sözün kısası 3 sefer gittikten sonra yazlık sahibi olmaya karar verdim ve aldım her sene gidiyorum herkese tavsiye ederim...
murat çıracı l 15 Ağustos 2014, Cuma 17:32 l  
 
Ankara Anamur arasında 3 saat viraj var. 12 senedir gidip geliyorum. Otobüs tercih edecek olursanız yolculuğa akşam saat 21.00 gibi çıkmanızı tavsiye ederim. :)
melis l 24 Haziran 2014, Salı 17:59 l  
 
Ben Anamur'dan Mersin'e gitmek istiyorum, burada dolmuş minibüs nasıl gidebilirim, bunları öğrenmek istiyorum.
damla tekin l 17 Ocak 2014, Cuma 17:10 l  
 
Yollar çok virajlı mı?
mehmet çetin l 3 Ekim 2013, Perşembe 15:35 l  
 
 
Peki Anamur hakkında sen neler düşünüyorsun?

 

Anamur Ulaşım - Yol Tarifi

Siz de Anamur için bir öneri ekleyin

Ordinaryus Tatilyus - 18 Şubat 2011, Cuma - Yorum Sayısı : 0
 
 
En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Kiliseleri, tarihi konakları, her gün artan popülerliği ile gözde Cunda Adası'nda özel oteller için Cunda Adası Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Sinop'da hizmet kaliteleri ile popüler konaklama seçenekleri için Sinop Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Dünyanın her yerinden gezginlerin merakla ziyaret ettiği Kapadokya'da otantik kaya oteller için Kapadokya Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları